Неформальна освіта
Неформальна освіта – це освіта інституціолізована, цілеспрямована та спланована закладом освіти без надання освітніх програм і кваліфікацій, визнаних національними органами управління освітою, або без кваліфікацій взагалі, і є додатковою, альтернативною та/або доповняльною до формальної освіти в процесі освіти впродовж життя; слугує забезпеченню права осіб будь-якого віку на доступ до освіти, але не передбачає обов’язкової безперервної структурованої послідовності у здобутті освіти і може бути короткотерміновою і невеликої або великої інтенсивності, зокрема у формі короткотермінових курсів, семінарів, практичних занять. Хоча неформальна освіта безпосередньо не приводить до формальних кваліфікацій, визнані формальні кваліфікації можуть бути отримані шляхом освоєння певної сукупності окремих програм неформальної освіти і відповідного визнання уповноваженим органом набутих знань, умінь, інших компетентностей.
Неформальна освіта ґрунтується на трьох засадах: «вчитися в дії» – отримувати знання під час практичних завдань; «вчитися взаємодіяти» – часто вона передбачає роботу в групах або командах; «вчитися вчитися» – аналізувати власний досвід і з нього формувати нові знання.
Неформальна освіта – це можливості. Можливості для саморозвитку, самореалізації; для здобуття нових знань і практичного досвіду; для пошуку мотивації та натхнення. А якщо можливості є, їх треба використовувати.
Основні цілі неформальної освіти:
- професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти;
- підвищення якості освітніх послуг, які надаються факультетом;
- підвищення ефективності наукових досліджень;
- підвищення конкурентоздатності випускників коледжу на вітчизняному та міжнародному ринках освітніх послуг та праці;
- збагачення індивідуального досвіду учасників освітнього процесу щодо інших моделей створення та поширення знань.
Корисні посилання:
- Транспортне планування. PTV Visum. PTV Vissim. PTV Vissim — програмне забезпечення від компанії PTV Group для імітаційного моделювання дорожнього руху, створення мікро- і мезомоделей руху індивідуального та громадського транспорту, перевірки інженерних гіпотез щодо організації дорожнього руху. PTV Visum дозволяє створювати математичні транспортні моделі, за допомогою яких оцінюють пропоновані рішення щодо розвитку транспортних систем міст, мегаполісів, країн і регіонів.
- Українська освітня платформа Prometheus пропонує використовувати понад 100 безкоштовних онлайн-курсів для навчання та самоосвіти. Серед них і курси з підготовки до ЗНО для школярів, і універсальна база дисциплін, які стануть у нагоді всім, – «Наука повсякденного мислення», «Навчаймося вчитися: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів», «Медіаграмотність: практичні навички», «Фінансовий менеджмент», «Економіка для всіх», «Менеджмент», «Як створити стартап», «Урбаністика: сучасне місто».
- Безкоштовна освітня платформа KhanAcademy надає доступ до декількох тисяч безкоштовних мікролекцій з фінансів, економіки, математики, фізики, хімії, історії, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо. Усі курси розділені на уроки, які можна переглядати незалежно від обраного курсу.
- Українська студія онлайн-освіти з безкоштовними курсами, інтерактивними підручниками та спецпроєктами для всіх: від школярів та вчителів до юристів чи економістів. EdEra створює курси різних напрямів: тут і шкільна, і професійна, і громадянська освіта.
- Courséra – технологічна компанія, що працює в галузі освіти. «Найкращий стартап 2012 року» за версією сайту TechCrunch. Переможець Премії Веббі 2014 року в галузі освіти (отримано і приз журі, і приз глядацьких симпатій). Coursera пропонує своїм користувачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу.
Наразі пропонуються курси в наступних галузях: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та інші.
- UGEN – платформа для об’єднання освітян та бізнесу