Обрати сторінку

Транспортне планування. PTV Visum. PTV Vissim

Імітаційне моделювання транспортного руху

PTV Vissim — програмне забезпечення від компанії PTV Group для імітаційного моделювання дорожнього руху, створення мікро- і мезомоделей руху індивідуального та громадського транспорту, перевірки інженерних гіпотез щодо організації дорожнього руху.
Імітаційна модель (мікромодель) дозволяє відображати існуючу транспортну ситуацію на рівні окремих транспортних засобів і пішоходів, де вихідними даними служать дані натурних обстежень. Для імітації перспективних транспортних ситуацій в якості вихідних даних використовуються прогнозні дані, розраховані за допомогою PTV Visum на транспортній макромоделі.
Імітаційна мікромодель дозволяє аналізувати пропускну здатність транспортного вузла чи серії вузлів, затримки, швидкість руху та ін. параметри — в залежності від типу перетину доріг, при зміні схем ОДР, оптимізації роботи світлофорних об’єктів, взаємодії пішоходів і транспортних засобів.

За допомогою PTV Vissim розробляються проекти з:

 • оцінки змін в проєктах (схемах) організації дорожнього руху (ОДР);
 • оцінки змін режимів світлофорного регулювання;
 • аналізу масових заходів, як то концерти, спортивні змагання та заходів з евакуації,  для виявлення вузьких місць, часу евакуації та ін.;
 • моделювання паркувального простору, автостоянок; вантажно-розвантажувальних зон;
 • імітаційної візуалізації  в режимі  2D та 3D.

 

Моделювання транспортних потоків

PTV Visum дозволяє створювати математичні транспортні моделі, за допомогою яких оцінюють пропоновані рішення щодо розвитку транспортних систем міст, мегаполісів, країн і регіонів.

Транспортна модель в математичній формі відображає існуючу транспортну ситуацію. Для цього в PTV Visum вносяться статистичні дані про населення, особливості його поведінки і щоденних поїздках, вказується кількість, розклад і маршрути всіх видів громадського транспорту , маршрути руху вантажного транспорту, схеми організація дорожнього руху і т.д.

 Транспортна модель дозволяє розрахувати прогноз пасажирських, автомобільних, вантажних потоків і оцінити ефект від реалізації запропонованих рішень – від будівництва розв’язок, розширення проїжджої частини, введення нових маршрутів, обмеження на в’їзд і т.д. Порівняння виконується на основі результатів розрахунків ключових показників (інтенсивність руху і пасажиропотоку) на поточний момент і на перспективу.

Проєкти, які виконуються за допомогою PTV Visum:

 • розробка програм комплексного розвитку транспортної інфраструктури;
 • розробка комплексних схем організації дорожнього руху;
 • комплексних схем організації транспортного обслуговування населення
 • прогноз інтенсивності руху для платних доріг;
 • техніко-економічне обґрунтування будівництва доріг і об’єктів транспортної інфраструктури;
 • створення інформаційно-аналітичних систем.