Обрати сторінку

День пам’яті та примирення

Сьогодні, 8 травня 2024 року Україна разом з Європою відзначає День пам’яті та примирення, присвячений вшануванню пам’яті загиблих у Другій Світовій війні, а також перемозі над нацистською Німеччиною та її союзниками.
Щира вдячність нашим викладачам комісії педагогічних та соціально-гуманітарних дисциплін за організацію та проведення Години пам’яті https://youtu.be/aGMFrrkwHl0?feature=shared

День пам’яті та примирення – історія дати

Друга світова війна тривала з 1939 по 1945 рік. 7 травня 1945 року командування Третього Рейху підписало акт про капітуляцію Німеччини у Франції, а наступного дня 8 травня документ ратифікували у Берліні. Потім уночі 8 травня на вимогу Сталіна було підписано ще один “Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини”. У Москві на той момент уже настало 9 травня.

З того часу в більшості країн Європи День закінчення Другої Світової війни відзначають 8 травня, а в СРСР свято було 9 травня через різницю часових поясів.

Багато років Україна продовжувала відзначати День перемоги 9 травня за радянською традицією. Проте у 2023 році Верховна Рада встановила нове свято День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Датою урочистості буде 8 травня, як в інших європейських країнах. Символом дня стала квітка червоного маку

Вічна і світла пам’ять українським воїнам, які віддали свої життя у Другій світовій війні. Пам’ятаємо їхній подвиг і всі злочини гітлерівського режиму. Молимося за наших військових, які борються з російським нацизмом.