27 жовтня – День української писемності та мови

Вітаємо усіх з Днем української писемності та мови.  Цього року дата святкування змінилася. Відповідний указ підписав Президент України Володимир Зеленський. Зазначимо, що у 2023 році дата змінилася, оскільки Православна церква України ухвалила перехід на новий календар. Саме тому День української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня. У День української писемності та мови також традиційно проводиться Радіодиктант національної єдності, який започаткувала команда Українського радіо у 2000 році для єднання навколо мови.

Здобувачі освіти та педагогічний колектив коледжу доєднались до написання Радіодиктанту. Авторкою Радіодиктанту національної єдності 2023 року стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Текст  читав актор Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі «Довбуш».  Здобувачі освіти зазначили, що текст був морально складним. У ньому передано ті події, які відбуваються зараз. У багатьох виступили сльози на очах…

Традиційно відбувся захід вшанування мови, який проводили здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми «Середня освіта (українська мова і література)» та викладачі комісії педагогічних та соціально-гуманітарних дисциплін.

Усі присутні змогли відчути любов до рідного слова. Почули цікавинки, що пов’язані з рідною мовою, прослухали мамину колискову у виконанні Небосенко Валерії та Рабєєва Артема. Ведучі Тур Ліза та Романюха Анастасія зазначили, що коледж – це їх маленька Батьківщина. Купрін Анатолій та Верезумська Анастасія прочитали вірш «Знаєш ти, що таке Батьківщина?». Слухаючи вірш у виконанні Власової Ангеліни «Україна» присутні змогли відчути, як звучать слова УКРАЇНА, ВКРАЇНА, ВКРАЇНИЦЯ. Усі присутні були враженні поезією, яку представила Тарасенко Анна двома мовами – англійською та українською. Софія Лубневська, Костюк Олексій, Мар’яна Хані закликали присутніх  спілкуватись рідною мовою, любити нашу неньку Україну.

Захід пройшов у теплій, родинній атмосфері. Усі бажаючі змогли висловити враження та емоції.

Єднаймось за ради миру!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!