Обрати сторінку

1 вересня – Перша Виховна година «Ти як?»

В рамках Першої Виховної години учасники освітнього процесу ознайомилися з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я, на якій українцям розповідають про техніки самодопомоги та підтримки тих, хто знаходиться поруч. Пропонуються дієві механізми, які допомагають психологічній стійкості у часи повномасштабної війни.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я  стартувала у березні 2023 року за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.  Мета програми – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Дбати про нього – настільки ж важливо, як і  про фізичне здоров’я.

У фокусі уваги Програми – як подолати стрес та негативні емоції під час війни та як знаходити сили для психологічного відновлення. За даними фахівців,  80% людей можуть впоратися з психологічними проблемами, якщо опанують відповідні навички.

Допомогти цьому зможуть матеріали та активності, які підготовлені в рамках Програми ментального здоров’я. Зокрема, посібник про базові навички турботи про себе та інших, додаток BetterMe: Mental Health, проєкт ЮНІСЕФ «Поруч», під час якого проводяться консультації для підлітків, вчителів і батьків.

Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших можна знайти на Спеціальній сторінці Програми http://howareu.com/ у соціальних мережах Facebook та Instagram. А також на офіційних сторінках Першої леді України Олени Зеленської.

Facebook – https://www.facebook.com/olenazelenska.official

Instagram – https://www.instagram.com/olenazelenska_official

Telegram – https://t.me/FirstLadyOfUkraine

Комунікаційна кампанія «Ти як?» реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.